............
Професійне благополуччя
Цікаво, що під час навчання консультантів велике значення надається супервізіїз підтримки впливу роботи з травмою, однак для інших професіоналів, які працюють з травмованими людьми, недостатньо уваги приділяється допоміжному персоналу, який піддається травмі, що визначено як вплив непрямої травми. На щастя, в багатьох професійних організаціях почали відбуватися поступові зміни, які зараз визнають важливість нагляду за благополуччям, який зараз пропонується більш широко. Ви можете бути вчителем, поліцейським, медсестрою чи футбольним тренером – список нескінченний. Ця сторінка призначена для підтримки вашого розуміння потенційного впливу роботи з травмованими людьми.
«Очікування того, що ми можемо щодня бути зануреними в страждання та втрати, і нас це не торкнеться, таке ж нереалістичне, як і очікування, що ми зможемо пройти крізь воду, не промокнувши».
Наомі Рейчел Ремен (2001)
Визначення
Емпатія:
Емпатія — це здатність відчувати емоції іншої людини, відчувати їх так, ніби вони є вашими власними, «коли ви фізично відчуваєте себе разом з іншою людиною, ніби її емоції передаються». (Daniel Goleman, 1996). Нейрони відображають почуття та фізичні відчуття, що означає, що ви як професіонал можете відображати досвід травмованої людини. Будучи професіоналами та відчуваючи міжособистісні стосунки з травмованою людиною, як співчутливі люди, ми, як правило, прагнемо врятувати та допомогти. Небезпека бути зануреним і відкритим для досвіду травми іншої людини полягає в тому, щоб на нього потім впливають схожі симптоми травми.
Вторинний вплив травми:
Коли людина піддається впливу травми іншої людини, вербально або невербально, вона може зазнати емоційного та психологічного впливу. Вислухавши розповідь про травму, страх, біль і жах, ви, як фахівець, стаєте свідком травматичного досвіду іншої людини та її відчуття безпорадності та безнадії.
Вікарна травма:
Втома від співчуття зазвичай накопичується з часом, вплив сприймається як емоційний залишок, ви відчуваєте почуття іншого, але відчуваєте їх так, ніби вони є вашими власними.
Вторинний травматичний стрес:
Вторинний травматичний стрес сприймається як посттравматична стресова симптоматика, як описано на сторінці «Що таке травма». Це коли ви зазнали травми, але не безпосередньо.
Стрес співпереживання
Це коли у вас були стосунки з кимось, хто глибоко сумує, і ви ввібрали смуток, страждання та безнадійність і відчуваєте це так, ніби це ваш власний.
Синдром вигорання:
Визначено в МКБ-11 (Міжнародна класифікація хвороб) Вигорання — це синдром, який концептуалізується як результат хронічного стресу на робочому місці, з яким не вдалося впоратися. Це класифікується як явище на робочому місці, а не як захворювання. Він характеризується трьома вимірами:
Відчуття емоційного виснаження
Підвищена психічна віддаленість від роботи, почуття негативізму чи цинізму, пов’язані з роботою
Зниження професійної ефективності
Дані Виконавчого Комітету з охорони здоров’я та безпеки за 2020 рік:
Стрес, тривога та депресія, які пов’язані з роботою, зросли за останні роки.
Серед таких галузей з рівнем вищим за середній - освіта, охорона здоров'я та соціальна діяльність.
https://www.hse.gov.uk/statistics/causdis/stress.pdf
Психологічний дистрес:
Ви отримуєте інформацію з історій травми, яка дозволяє вам «знати», і ви вже не можете «не знати».
Як люди, ми емпатичні та співчутливі, однак, якщо надмірно контактувати з травмованими людьми, відсутність ефективної підтримки може призвести до психологічного дистресу. Ви повинні бути уважними до ознак у собі та своїх колегах.
Симптоми:
ЕМОЦІЙНІ: відчуття відстороненості від людей вдома та на роботі, почуття пригніченості речами, з якими ви зазвичай справляєтеся, відчуття безнадії та безпорадності, почуття смутку, втрати та гніву ФІЗИЧНІ: почуття втоми, виснаження, головний біль та інші соматичні реакції, неможливість заснути КОГНІТИВНІ: відсутність концентрації, нездатність приймати рішення, сприйняття травматичної події як спогаду або сну, нав’язливі думки про історію травми та сумніви в житті ПОВЕДІНКОВІ: саморуйнівна поведінка, наприклад, переїдання або азартні ігри ПРОФЕСІЙНИЙ: уникнення роботи або конкретних завдань, відчуття некваліфікованості та нездатності впоратися з незначними завданнями
Відео, що додається, призначене для педагогів, але воно буде корисно всім фахівцям, і допоможе розібратися в тому, як впливає на людину чужа травма.
https://www.educationsupport.org.uk/resources/video/secondary-trauma
Не помічаючи або не звертаючи уваги на вплив вторинної травми, , це може призвести до того, що ви поступово відчуєте себе фізично та психічно виснаженим, відчуваючи, що ви більше нічого не можете віддати.
Спостереження:
Спостереження має важливе значення на робочому місці, коли фахівці працюють з людьми, які пережили травму. Це також стосується фахівців, які працюють з колегами, які також пережили травму. Спостереження дозволяє провести аналіз, зрозуміти наслідки і знайти способи зменшення впливу травми в майбутньому.
« Спостереження рекомендується всім, хто працює на посаді, що потребує регулярного надання або отримання емоційно складних повідомлень, або бере участь у складних та важких ситуаціях в емоційному відношенні". (BACP, 2018).
« Спостереження - це процес вивчення, який характеризується взаємозв'язком та рефлексією. Це критично важливий компонент безпечної та ефективної практики в усіх службах допомоги, що забезпечує стримуючий та рефлексивний простір для практиків, щоб визнати та опрацювати часто стресовий, незручний і болісний досвід роботи з дітьми, молодими людьми, їхніми родинами і з тими людьми, що їх оточують. Завдяки стримуванню та рефлексії, що ґрунтується на динамічному та реляційному досвіді спостереження, як спостерігач, так і спостерігаємий мають можливість навчатися та розвиватися протягом усієї професійної діяльності». ( Тавісток та Портман, 2021)
Спостереження за травмою включається до клінічного контролю або спостереження за благополуччям, хоча спостерігач повинен бути відповідним чином навчений та кваліфікований. Рефлексія в рамках супервізії нормалізує вторинну травму як системну проблему, а не патологію окремої людини. Спостереження посилює потребу професіоналів у допомозі собі, визнання своїх переживань, що зменшить вплив вторинної травми, на яку вони зазнали.
Забезпечення комфорту на робочому місці:
https://www.youtube.com/watch?v=2cFeyjI4umQ
Що ви можете зробити, щоб запобігти вторинній травмі, вторинному травмовому стресу та вигоранню?
Самодопомога:
Спостереження Підтримкасім'ї та друзів Самоспівчуття - подбайте про себе Знайдіть час для відпочинку! Виконуйте фізичні вправи Розмежовуйте сферу діяльності
Цей розділ допоможе вам зрозуміти, як вторинна травма може вплинути на вас. Ця сторінка буде корисною, якщо вам потрібна додаткова інформація. . Будь ласка, перейдіть за посиланням на сторінку з інформацією про консультацію.
Консультацію можна отримати очно чи онлайн. Ви можете звернутися до місцевих консультаційних агентств, де є команда консультантів, або зайти на сайт Британської Асоціації консультантів-психотерапевтів, де розміщено каталог супервізорів та консультантів:
https://www.bacp.co.uk/search/therapists
Література:
Goleman, D. (1996). Emotional intelligence. Why it can matter more than IQ. Learning, 24(6), 49-50.
Remen, R. N. (2001). My grandfather's blessings: Stories of strength, refuge, and belonging. Penguin.
Номер компанії: 11080543.
Зареєстрований номер благодійної організації 1189120.
Зареєстрована адреса: 60 Sutton Street,
Flore, NN7 4LE.
T: 07495 539 611 E: jane@crysalys.org
Сookie та конфіденційність